ردکلیف آلک

آهنگساز

بریو در وانگلیا (اکنون بخشی از امپریا) متولد شد. پدر و پدربزرگش که هر دو ارگ نواز بودند ، پیانو به او آموختند. در طول جنگ جهانی دوم او را به ارتش اعزام کردند ، اما در روز اول خود ، هنگام یادگیری نحوه کارکرد اسلحه ، از ناحیه دست آسیب دید و مدتی را در بیمارستان نظامی گذراند. پس از جنگ ، بریو در هنرستان میلان نزد جولیو سزار پاریبنی و جورجیو فدریکو قدینی تحصیل کرد. او به دلیل آسیب دیدگی دستش قادر به ادامه تحصیل در پیانو نبود ، بنابراین در عوض روی آهنگسازی تمرکز کرد. در سال 1947 اولین اجرای عمومی یکی از کارهای او ، مجموعه ای برای پیانو ، انجام شد. بیریو در این زمان با گذراندن کلاسهای آواز زندگی خود را تأمین می کرد و برای انجام این کار بود که با کاتوی بربریان ، ماتس سوپرانوی آمریکایی آشنا شد که اندکی پس از فارغ التحصیلی با او ازدواج کرد (آنها در سال 1964 از یکدیگر جدا شدند). بریو تعدادی قطعه نوشت که از صدای متمایز او بهره می برد.

بهینه سازی – برلین ، آلمان – مه 1987

جایی که همه چیز شروع شد – تورنتو ، کانادا – مه 1975

در سال 1952 ، بریو به ایالات متحده رفت تا با لوئیجی دالاپیکولا در تانگلوود تحصیل کند ، و از آنجا به سریال گرایی علاقه مند شد. وی بعداً در Internationale Ferienkurse für Neue Musik در دارمشتات شرکت کرد و در آنجا با پیر بولز ، کارلهاینز استکههاوزن ، گایرگی لیگتی و مائوریسیو کاگل ملاقات کرد. او به موسیقی الکترونیکی علاقه مند شد ، و در سال 1955 با برونو مادرنا ، استودیوی موسیقی الکترونیکی در میلان ، استودیوی موسیقی الکترونیکی در میلان را تاسیس کرد. وی تعدادی از آهنگسازان برجسته را برای کار در آنجا دعوت کرد ، از جمله هنری پوسهور و جان کیج. وی همچنین یک دوره موسیقی الکترونیکی ، Incontri Musicali را تولید کرد.

در سال 1960 ، بریو به Tanglewood بازگشت ، این بار به عنوان آهنگساز در اقامتگاه ، و در سال 1962 ، به دعوت داریوش میلهاود ، به عنوان استاد در کالج میلز در اوکلند ، کالیفرنیا مشغول به کار شد. از سال 1960 تا 1962 همچنین بریو در مدرسه تابستانی بین المللی دارتینگتون تدریس می کرد. در سال 1965 وی شروع به تدریس در مدرسه جولیارد کرد و در آنجا گروه Juilliard Ensemble را تأسیس کرد ، گروهی که به اجرای موسیقی معاصر اختصاص داشت. در سال 1966 ، او دوباره ازدواج کرد ، این بار با فیلسوف برجسته علوم سوزان اویاما (آنها در سال 1972 طلاق گرفتند). از شاگردان وی می توان به لوئیس آندریسن ، استیون گلمن ، دینا کوستون ، استیو رایش ، لوکا فرانچسکونی ، جولیو کاستانولی ، فلاویو امیلیو اسکوگنا ، ویلیام شیمل و فیل لش از مردگان قدرشناس اشاره کرد.

دیسکوگرافی

افق های گمشده

دستاورد های المنتور

عناصر

دستاورد های المنتور

فرم بندی

دستاورد های المنتور

رویداد ها

18 تیر

1400

سالن آزادی

تبریز

22 بهمن

1400

سالن وحدت

تهران

31 تیر

1400

سالن انقلاب

شیراز

3 مرداد

1400

سالن ایران

اصفهان

ردیکلف آلک

آهنگساز

theme@zefa.ir

021-9092301202